Ilgaz Kayak Merkezi’nde 3 adet pist bulunmaktadır. Mekanik tesis olarak bir adet dört iskemleli 1200 metre uzunluğunda telesiyej ve bununla beraber 1050 ve 510 metre uzunluklarında iki adet teleski bulunmaktadır. Teleskileri kullanabilmeniz için öncelikle Telesiyejle zirveye çıkmalı ve oradan dilediğiniz piste geçtikten sonra teleskileri kullanabilirsiniz. Önemle belirtmeliyiz ki tek kullanımlık skipass alıp telesiyej ile zirveye çıktıktan sonra teleskilerin bulunduğu pistlere ayrılmayınız. Çünkü teleskilerin orada tekrar skipass okutma zorunluluğunuz olduğundan ancak sınırsız skipass aldıysanız teleskileri bulunduğu pistlere geçebilirsiniz.

Bunlardan ayrı olarak kayağa yeni başlayanlar için ideal olan 350 metre uzunluğunda baby lift’te bulunmaktadır.

Kızak, kayak, snovboard , teleferik gibi tüm dağ aktivitelerini size en uygun pistte Ilgaz’da rahatlıkla yapabilirsiniz.

KİRALAMAK İSTERSENİZ FİYAT LİSTESİ
Kayak takımı (günlük): 50 TL (Fiyatlar ANKATURA özeldir.Normalde: 60TL)
Snowboard (günlük): 60 TL (Fiyatlar ANKATURA özeldir.Normalde: 70TL)
Kızak (saatlik): 20 TL (Fiyatlar ANKATURA özeldir.Normalde: 25TL)
Telesiyej (tek biniş): 10 TL (Fiyatlar sabittir)
Telesiyej (sınırsız): 50 TL (Fiyatlar sabittir)

*KAYAK DERSLERI;
Yeni kaymaya baslayan katilimcilarimiz için özel kayak derslerimiz mevcuttur.
Dersler gruplar halinde olup saatlik ücreti için bilgi aliniz.

ILGAZ’DA PROFESYONEL BİR KAYAKÇI OLAN ve KAYAK TESİSİ İŞLETMECİSİ OLAN MURAT USTAOĞLU BAKIN SİZLERE BU KONUDA NELER SÖYLÜYOR:

Ilgaz 7 den 70 e herkese kayak imkanı sunabilen, amatörler için ayrı profesyoneller için ayrı pistleriyle organize bir kayak merkezidir.
Bu kayak merkezi içerisinde bölgenin yerlisi bir işletmeci olarak yıllardır faaliyet gösteriyorum.
Kayak takımlarımız sizlere özel son 2 yılın malzemeleri olup yeni başlayanlar için ayrıca profesyonel kadromuzla ders hizmetleriyle yanınızdayız.

Murat USTAOĞLU Tel : 0 507 119 97 26